יציאה
     

עגלת קניות - חנות אלכוהול

עגלת קניות


אולמקה אנייחו 750 מ"ל


תמונת מוצר לחנות אלכוהול

תעודת זהותארץ ייצור : מקסיקו


אלכוהול : 40%


מחיר באתר: 0 ש"ח

הוסף פריט
נוסף לעגלת אלכוהול

על המשקה


אולמקה אנייחו - טקילה הינה מוצר מוגן על ידי ממשלת מקסיקו ויש לעמוד בסטנדרטים מיוחדים על מנת שהמשקה המשווק יכנס למשפחה המפורסמת הקרויה טקילה.
בסיס המשקה מיוצר מצמח האגבה הכחולה שהינו צמח מדברי המצוי ברחבי מקסיקו.
מותגים שונים הנושאים את השם טקילה בגאווה עוברים ביקורת על ידי הממשלה כך שעמידה בסטנדרטים נאכפת בקפידה לדוגמא מיקום המותג בסיס האם הינו במקסיקו, הרכיבים חייבים להכיל לפחות 51% של צמח האגבה הכחולה,על כל בקבוק אשר משווק תהיה חתימה של מספור המזקקה, יש לציין במשפחת הטקילה ישנו משקה נוסף אשר שמו הוא מסקל שהוא בטעמו קרוב משפחה של הטקילה אך פשוט מורכב ממספר מינונים שונים של צמח האגבה הכחולה.

הטקילה מהווה גורם משמעותי בתרבות המקסיקנית והינה אבן יסוד בתרבות השתייה של הלאום המקסיקני.

אולמקה אנייחו הינה טקילה על שם שבט אינדיאני אשר שורשיו במקסיקו, המתכון להכנת הטקילה עבר במהלך השנים בין המשפחות השונות המרכיבות את השבט, כיום הטקילה מיוצרת במזקקת קולוניאל אשר ממוקמת בעיר ארנדס במקסיקו.

תהליך ייצור הטקילה הינו שימוש בצמח האגבה אשר בן 7 שנים לפחות, לאחר קטיפת העלים שולחים אותם לחימום בתנורי ענק העשויים אבן במזקקה, יש לציין שתהליך זה שונה מכיוון שחימום בעזרת תנורי אבן נחשב לתהליך ייצור טקילה אשר היה בשימוש לפני מאות שנים ואולמקה עדיין מיוצרת על פי מתכון ישן ובעזרת אמצעים מסורתיים אשר שימשו את המייסדים מאות שנים.
לאחר קליית העלים והפקת המיץ של צמח האגבה, המרכיבים עוברים תסיסה עם שמרים אשר סודם שמור במזקקה.
לעומת אולמקה זהב ובלנקו טקילה זאת ברמת אנייחו עוברת יישון בחביות עץ אלון כ 18 חודשים וגוונה משתנה לצבע זהוב חום.

אולמקה אנייחו נחשבת למותג היוקרתי של אולמקה ולכן גם בצורת הגשה והשתייה היא שונה, נהוג לשתות את הטקילה בכוס אולד פאשן עם קרח בצד.