יציאה
     

עגלת קניות - חנות אלכוהול

עגלת קניות


אבסינט שחור 700 מ"ל


תמונת מוצר לחנות אלכוהול

תעודת זהותארץ ייצור : צרפת


אלכוהול : 80%


מחיר באתר: 120 ש"ח

הוסף פריט
נוסף לעגלת אלכוהול

על המשקה


אבסנט שחור- משקה צרפתי אשר מורכב מצמח הלענה והאניס, יוצר לראשונה על ידי ד"ר פייר אורדינר כתרופה לחולים בעלי בעיות בטן ובחילות בשנת 1789.

לאחר מספר שנים המתכון עבר מספר שינויים וגלגולים עד אשר יוצר כמשקה אלכוהולי בהיקף תעשייתי על ידי בחור העונה לשם הנרי-לואי פרנו, הנרי נעזר ב 2 שותפים נוספים על מנת לפתוח 2 מזקקות אשר היקף הייצור של המותג היה כ 16 ליטר ביום, צעד זה גרר הצלחה גדולה בצרפת וכך המשקה לבסוף קיבל את השם אבסנט.

בנו של הנרי ראה את הפוטנציאל של המשקה והחל בקידומו בכך שקנה שטח להקמת מזקקה גדולה יותר עד אשר במאה ה 19 המזקקה הגיע להיקף ייצור של כ 750000 ליטר בחודש, והמשקה הוכתר למשקה הלאומי של צרפת.

עוד נתון מעניין על המשקה הוא צמח הלענה שגורם להזיות בשילוב אלכוהול בכמויות גדולות , עקב כך בתחילת 1900 חל איסור על שתיית וצריכת המשקה עקב תופעות שחלו אצל שתייני אבסנט ותיקים עד לפריחתו מחדש של המשקה בשנות ה 90 של המאה ה 20 .

תהליך הכנת האבסנט הינו הכנה נוזל מאניס וצמח הלענה והוספת מים עד להתססה ולאחר מכן זיקוק התערובת שנוצרה משילוב לענה אניס ומים עד להוספת אלכוהול לרמת אחוזים דרושה מהמשקה.

אבסנט שחור מכיל בנוסף לכל המרכיבים גם ליקוריץ הגורם לצבעו השחור והשונה משאר האבסנטים הקיימים בשוק, עקב אחוזי האלכוהול הגבוהים משקה זה מומלץ לשתות בכוס שאט בצורתו הנקייה או כבסיס לקוקטיילים.