המצאות אלכוהוליסטיות משעשעות

דוקטור בבר | 04/12/2013

אלכוהול זה דבר מעניין שהמון אנשים מתעסקים בו, וכמו דומיו במאפיין זה, גם הוא זוכה לאין ספור גאדג'טים והמצאות שקשורות אליו. אנשים תמיד מנסים למצוא את הדרך הקלה יותר, הנוחה יותר, הכייפית יותר, המעניינת יותר והמשעשעת יותר לצרוך אלכוהול.

הצורך הוא הסיבה העיקרית להמצאות אלו, אבל גם העצלנות נמצאת גבוה ברשימה. רק טיפשים מפעילים מכונות תחת השפעת אלכוהול אבל חייבים להיות סופר אידיוטים כדי להמציא מכונות תחת השפעת אלכוהול.

בכתבה הבאה אני אפתח בפניכם את 7 ההמצאות המשעשעות והמוזרות ביותר הקשורות לעולם האלכוהול, כל אחת מההמצאות האלו נרשמה כפטנט אמיתי בארה"ב, ומוכיחה שיש אנשים שלוקחים רחוק מדי את המחשבות שלהם.

בירה בטיגון עמוק
בחור בשם מרק זבל (Mark Zable) הנחיל לעצמו קונספט של "אוכל לא בריא אבל ממש טעים", מרק עבד קשה מאוד בדרכים מיוחדות וייחודיות והגיע לתוצאה שמשנה את המציאות : בירה בטיגון עמוק!

מרק זבל החליט שהוא הולך לטגן בירה בתצורת ג'לי, אליה הוא מוסיף עוד כמה "חומרים" ואת הכל הוא דוגר במעטפת בצק. הפטנט שלו משלב בירה עם עצמות ועורות לש חיות המומסים בחומצה אליהם הוא מוסיף חמאה ואת כל הבלילה המטורפת הזו הוא מטגן בשמן עמוק כדי ליצור את אפקט התקף הלב וכשל הכבד המהיר ביותר שתוכלו לבקש. הוא יודע שמאלו שמתים מזה הוא כבר לא ישמע טענות...

מרק המציא את הדבר הזה יותר כנקמה ומחאה על תעשיית ההשתלות מאשר כחטיף מטוגן.

אני לא אומר כאן שזוהי המצאה גאונית של ערב שכרות ארוך וקשה שבמקרה גם תועדה על מפית ויצאה לפועל בסוף, אלא שזוהי המצאה שלקחה למרק 3 שנים של ניסיונות בגלל שהחטיפים שהוא ניסה לטגן פשוט התפוצצו לו כל פעם מחדש. כנראה שהבן אדם חושב שהוא גיבור פעולה אם הוא חוזר על ניסויים שגורמים לפיצוצים כל פעם מחדש...

כובע קוקטיילים
כאן מדובר בכובע קשיח עם יותר צינורות נוזלים מאשר בגוף האדם. הכובע הזה הומצא ע"י ג'ון די. גדי (John D. Geddie) ששאף לפתור את 2 הבעיות הגדולות שעמדו בפניו: נפילה מהכסא בבר כשהוא שיכור והמכה בראש שהוא מקבל מהנפילה והניתוק מכל מי שראה אותו נופל והחליט לא להיות חבר שלו יותר (אפילו הבן אדם שנסע איתו באמבולנס).
המצאות אלכוהוליסטיות משעשעות 1

אם חושבים על זה, לקסדה יש הרבה בעיות צנרת, אבל נראה שהבעיה הגדולה היא כל האלכוהול שנשאר בצינורות בין שימוש לשימוש, ככה שלפני שתקבל את הקוקטייל שרצית להכין תצטרך לעבור דרך אלכוהול מהפעם הקודמת (האמת כשחושבים על זה, לא כזה משנה...). נראה שהבעיה הגדולה יותר היא 8 הכפתורים שנמצאים על הקסדה שאותם, רק להזכיר לכם, מתפעל הבחור שעכשיו שותה אלכוהול ולא בדיוק רואה מה קורה לו מעל הראש, או זוכר איזה כפתור בדיוק שולט בוודקה.

הכובע מתוכנן להכין 6 משקאות שונים. עכשיו תחשבו – 8 כפתורים ל6 משקאות, זה קצת מוזר, אבל כנראה שהממציא שתה, ולא מעט כשהוא בנה את הדבר המופלא הזה.

מטריית בירה (Beerbrella)
המצאות אלכוהוליסטיות משעשעות 2המצאה ש"תוציא לכם את העיניים". שלושה ממציאים ניסו למצוא פטנט לשיפור חווית שתיית הבירה, בלי להבין שהם בעצם המציאו את הדבר שמונע ממך לשתות, ויצרו את המגן בירה הזה. תנסו להגיע לפתח הבקבוק כשיש דבר כזה שחוסם אתכם, מהר מאוד יקרו אחד משלושת הדברים הבאים: תמצאו את הסבלנו להוריד את המטריה כל פעם שאתם רוצים לשתות (מצריך 2 ידיים כדי לשתות בירה, מפספס קצת את המטרה), תבינו שזה רק מפריע ותוותרו על הרעיון, תסגרו את המטריה ותשתו את הבירה, או שפשוט תשכחו שהיא שם ותדקרו לעצמכם את הפנים איתה (או אפילו תוציאו לעצמכם עין), בקיצור – הרעיון שבא להגן על הבקבוק מהשמש ולשמור כמה שאפשר על הטמפרטורה הנמוכה של הבירה, רק מפריע והורס למי שבא לשתות אותה. אגב, הממציאים לא הסתפקו במטריה, כדי להשלים את ה"חוויה" הם הוסיפו גם את הבסיס הזה, שמנסה לתת הרגשה של אי טרופי לכל בקבוק...

המצאות אלכוהוליסטיות משעשעות 3

אני לא צריך להרחיה כאן על כמה לא "גברי" נראה הדבר הזה יחד עם הבירה (וגם בלעדיו). אבל תסתכלו על הצד השני, הם הצליחו לגרום לבירה לא לעבוד, וזה משהו שמעורר השראה (ומשהו שצריך לעצור ומייד.

המשחק הכי גרוע בעולם
המצאות אלכוהוליסטיות משעשעות 4אחד המשחקים הטובים ביותר שקיימים בעולם הוא הפינג-פונג בירה (Beer Pong), ומסיבה לא ברור המציא מרק טרוקמן (Mark Trokan) את "מערכת משחק הביר-פונג ללא אלכוהול". כל המטרה של שחקני ביר-פונג היא לשתות בירה ולשחק משחק תוך כדי השתכרות, ולהגיע למצב שלא אכפת לך לגעת בכדורי פינגונג דביקים ולא הגיניים שמועברים אליך אחרי שנגעו טיפה במים.

המשחק נשאר תחת אותו רעיון של קליעה כדורי פינג פונג (כאן הם צבעוניים) לתוך כוסות (צורות חרוטיות) אבל הקושי של המשחק, שבדרך כלל הוא לשחק תחת השפעת האלכוהול, נעלם והופך לחסר משמעות אז הממציאים החליטו לכתוב משימות על הכדורים כדי "להוסיף עניין".

בקיצור – הם לקחו משחק שהוא אחד הדברים הטפשיים שתלמידי קולג' (ואנשים בכל העולם) עושים ועשו אותו טפשי יותר...

תופסן פירות לבקבוק בירה
המצאות אלכוהוליסטיות משעשעות 5הפטנט של ג'פרי ברטוצ'י (Jeffery Bartucci's) נוצר כדי לנסות ולשמור על פלחי הפירות הכי קרוב שאפשר לפתח הבקבוק על מנת שכל לגימה תקבל את מנת הפירות שלה. הפטנט הוא בעצם זרוע הדומה לאטב שמצמידה את הפלח לדופן צוואר הבקבוק. הזרוע מעוגנת על פתח הבקבוק, הפרי מוכנס לבקבוק והזרוע לוחצת אותו לדופן, כמובן שאפשר לשים 2-3 אטבים ולככה לשמור על הפרי מקובע.

הקטע שהבחור הזה משתמש בתיאור שלו על הפטנט (שוב – הכנסת פלח פרי לתוך בקבוק) ביותר שלבים ממה שלוקח לרשום את הפטנט.

אם אתם כאלו הזקוקים לעזרה כדי לשים את הפרי שלכם בתוך הבירה, אתם כנראה זקוקים לעזרה גדולה יותר וכדאי שתלכו להבדק. ובכלל לדבר הזה יש קהל יעד קטן יותר משל כדורים משלשלים לפילים.

בירת בשר
מר אוקאדה (Okada) אומר שהוא רק רוצה לספק משקאות חדשים לעולם ולהשיג מגוון רחב יותר של משקאות אלכוהוליים. ככה הוא מתרץ את העובדה שהוא חותך חתיכות בשר, ממיס אותן בחומצה ושותה אותם...

הפטנט הזה הוא לא רק בטעם בשר, האלכוהול עצמו בא מהבשר, ככה שאם אתה משתכר מזה אתה ישר נהיה חיה, זו בהחלט אחת הדרכים הכי מטומטמות וגבריות להשתכר.

רוב הבירות בכל מקרה לא מתאימות לצמחונים בגלל הגלוטן שנמצא בבירה, כדי לשפר את הצלילות שלה, ככה שבקטע הזה הוא לא הורס יותר מדי (רק מגעיל יותר אנשים).

בפטנט הזה משתמשים ברכז חיות מים (לא דגים) המותסס עם חומצה בקטריאלית ושמרים, ואין בו את התולעים המתפתלות שיוצרות את האלכוהול בזיקוק ה"רגיל" כדי לא להפוך את המשקה למשהו שנשמע עוד פחות מעורר תיאבון.

כרס בירה
ההמצאה המשעשעת ביותר (וכמובן אחת המוזרות שקיימות) היא "בטן הבירה", לא אני לא מדבר על הדבר הטבעי שגדל לנו בין החזה לאגן, אלא למשהו שנקרא "המערכת לאחסון והסתרת משקה" (system for beverage storage and concealment). כל גבר חשב פעם איך הוא מכניס משקה אלכוהולי לתוך מגרש כדורגל/כדורסל (בארץ לא מוכרים אלכוהול במגרשי ספורט) והפטנט הזה בא לנסות ולפתור את הבעיה הזו.

המצאות אלכוהוליסטיות משעשעות 6

זה נכון שהציור שהגיש לי טיילר אולסון (Lee Tyler Olson) הממציא של הדבר הזה למשרד רישום הפטנטים האמריקאי נראה כמו ציור של ילד, אבל העיצוב הוא בעצם אסטרטגיה ערמומית להסתרת המשקה. הצינור לא מושחל דרך השק (שהוא בעצם הבטן שלך) אלא יוצא מתחתית השק (אזור האגן) ככה שכדאי שתהיה לך צינורית ארוכה, ותשים על עצמך חולצה כשאתה שותה מזה, אחרת זה סתם נראה ככה:

המצאות אלכוהוליסטיות משעשעות 7

הפטנט הזה מעודד אותך לשתות יותר (ואנחנו תמיד בעד הרעיון הזה) לא רק כי הוא עוזר לך להכניס משקאות אלכוהוליים גם למקומות אליהם אסור להכניס אלכוהול, הוא גם "מרזה" אותך ככל שאתה שותה יותר (השק פשוט קטן).

לסיכום – כל עוד אנשים בעולם ממשיכים לשתות אלכוהול, יהיו את אלו שימשיכו להמציא פטנטים מוזרים ומשעשעים שמוכיחים שלא צריך להוציא לפועל את כל מה שאתה חושב עליו כשאתה שיכור.

אז לא משנה אם אתם משתמשים בכובע הקוקטיילים או בכרס הבירה, תמשיכו לשתות אלכוהול ולשעשע אותנו ברעיונות שלכם, ותשחקו ביר-פונג רק עם בירה.

לחיים!
דוקטור בבר