כלי עבודה לברמנים


כוסות לברמנים

שייקרים


שייקר הוא אביזר בר המשמש להכנת קוקטיילים באמצעות ניעור או ערבוב.

אופן השימוש
מרכיבי הקוקטייל נמזגים לתוך השייקר, מנוערים יחד בין 5 ל-20 שניות ונמזגים או מסוננים לכוס, דרך מסננת השייקר או דרך מסננת קוקטיילים. בקוקטיילי מרטיני מערבבים את הנוזלים עם כפית ערבוב לקוקטיילים למשך זמן קצר ביותר כדי להימנע ממהילת האלכוהול במים זמן הניעור או ערבוב משפיע על חוזק המשקה, ככל שמנערים או מערבבים זמן רב יותר, הקרח שבשייקר נמס ומוהל את המשקה.

ישנם ארבעה סוגים של שייקרים
שייקר בוסטון

שייקר בוסטון

שייקר זה מורכב משני חלקים ,חלק מנירוסטה וחלק מזכוכית.
מטרת כמובן הכנת קוקטיילים המצריכים ערבוב מס' מצרכים וכמובן קרח.

מרכיבי הקוקטייל נכנסים לתוך השייקר, מנוערים כבערך 20 שניות ולאחר מכן מוזגים לכוס המיועדת לכך , אם יש צורך נשתמש במסננת בכדי למזוג לכוס.

חשוב לזכור כי עוצמת הערבוב של השייקר תשפיע על חוזק המשקה,כיוון שככל שננער חזק יותר כך הקרח יתמוסס מהר יותר ויחליש את המשקה שלנו.
שייקר קובלר

שייקר קובלר

שייקר זה מורכב משלושה חלקים שונים, חלק ראשון שהוא כלי קיבול למשקאות ולקרח שאנחנו מוזגים לשייקר, החלק השני הוא סגירה לקלי הקיבול בעל מסננת בחלקו העליון כך שהמשקה יצא מהשייקר ללא הקרח והחלק השלישי שהוא פקק הסוגר את המסננת על מנת שנוכל לנער מבלי להשפריץ על הסובבים וגם ניתן להשתמש בו גם למדידת נפח בעת הוספת מרכיבי הקוקטייל לשייקר.
שייקר צרפתי

שייקר צרפתי

שייקר בן 2 חלקים המכיל גוף מתכת ופקק מתכת. שייקר זה מצריך שימוש במסננת נפרדת והוא הפחות נפוץ מבין השייקרים.


שייקר פלסטיק

שייקר פלסטיק

שייקר שכל חלקיו (כוס בעלת תכולה של חצי ליטר, מסננת ומכסה עם פקק) עשויים מפלסטיק. משמש, בין היתר, לערבוב מי גבינה עם מים רגילים לצורך יצירת שייק חלבון.

כלי מדידה

ג'יגר

ג'יגר

ג'יגר הוא כלי מדידה מקצועי בברים.

לג'יגר יש 2 צדדים :
גדול ורחב יותר - מכיל 40 מ"ל – 1.3 Oz
קטן וצר יותר – מכיל 20 מ"ל - 0.6 Oz
כאשר אתם קוראים מתכון עם כמות המצוינת בכוסות שאט הכוונה היא לכוס שוט סטנדרטית המכילה 40 מ"ל משקה (בד"כ, יש כוסות שמגיעות עד 60 מ"ל).

חשוב לדעת: ישנם ג'יגרים ממדינות אחרות כמו אוסטרליה וארה"ב שלהם מידות שונות.
מנת מידה בישראל נחשבת ל 40 מ"ל.
מד מידה לבקבוק

מד מידה לבקבוק

נקרא באנגלית (Drink Measurer) המכשיר מותקן בד"כ על קיר ומחובר לבקבוקים של מותגים פופולאריים כדי לזרז את הגשתם ללקוח.

כלים לסינון קוקטיילים


מסננת קוקטיילים היא כלי בר המשמש למניעת מזיגתן של קוביות קרח מהשייקר אל הכוס בזמן המזיגה.
מסננת קוקטיילים מורכבת בפתחו של השייקר ומאפשרת רק לנוזלים לעבור דרכה דרך חורים קטנים.
מסננת הות'ורן

מסננת הות'ורן

לעיתים שאריות קרח ופרי סותמים את מסננת השייקר המובנית בעת המזיגה, במקרים כאלה נרצה להשתמש במסננת הות'ורן - מסננת שטוחה המתאימה לשייקר ומשלבת סליל קפיצי המרחיק את השאריות ומאפשר את מזיגת הנוזל גם בקוקטיילים עתירי מרכיבי פירות וקרח. מסננת זו מתאימה גם לשייקר בוסטון
מסננת ג'ולפ

מסננת ג'ולפ

מסננת ג'ולפ - במסננת הג'ולפ נשתמש כאשר לשייקר איתו אנחנו עובדים אין מסננת מובנית (שייקר בוסטון או שייקר צרפתי), למסננת צורה של כערה מחוררת עם ידית לאחיזה.

שימושים: ניתן למקם את המסננת בפתחו של השייקר ולמזוג את הנוזלים, חשוב לאבטח את המסננת עם האצבע בזמן המזיגה, ניתן גם להניח את מסננת זו על כוס הקוקטייל בזמן שסוחטים אליו לימון או כל פרי אחר כדי למנוע חדירת גרעיני פרי לכוס.
מסננת מובנת

מסננת מובנת

מסננת שמרכיבים על פתח של שייקר קובלר. מסננת זו נצמדת היטב ואין צורך לאבטח אותה כדי שלא תיפול.
מסננת זו מגיעה עם פקק נשלף, כך שניתן לנער היטב את השייקר, לפתוח את הפקק ולמזוג את הנוזלים אל הכוס. הפקק משמש גם כמדיד לנוזלים.

כלי עבודה עם קרח

שמפניירה

שמפניירה

שמפניירה היא בסך הכל דלי.שמטרתו לשמור ולצנן כל בקבוק משקה ,באמצעות קרח ומים.

נהוג להשתמש בשמפניירה כדי לקררו בקבוקי אלכוהול כגון :שמפניה, וודקה אולי למברוסקו ...או בקבוקי קאווה.
מגרסת קרח

מגרסת קרח

מגרסת קרח היא מכשיר לגריסת קוביות קרח לפתיתי קרח קטנים. קיימות מגרסות קרח ידניות, המשמשות לגריסה מיידית של קרח בכמויות קטנות; ומגרסות קרח חשמליות, המאפשרות גריסה של כמויות גדולות של קרח.

מגרסה ידנית כוללת ארכובה לסיבוב להבי המגרסה, מיכל לגושי הקרח לפני הגריסה ("חומר הגלם"), מיכל לקרח הגרוס, ציר ולהבי המגרסה ומכסה.

קרח גרוס או כתוש שימושי למספר צרכים: ככל שגושי הקרח קטנים יותר, היחס בין שטח הפנים של הקרח ונפחו עולים, וכך הוא יכול לצנן משקאות ומיכלים במהירות רבה יותר.
בנוסף, משקאות רבים, כמו ברד ומשקאות אלכוהוליים שונים, דורשים קרח כתוש להכנתם. קרח כתוש יעיל יותר מקרח בגושים גדולים לצינון בקבוקים. ערבוב קרח גרוס במלח היא אחת השיטות הפשוטות להגיע לטמפרטורות נמוכות.
כף קרח / מלקחי קרח

כף קרח / מלקחי קרח

אחד הכלים החשובים המשמשים ברמנים בעיקר כדי להכין שייקים וקוקטיילים בדרך קפואים, אחד השייקים המפורסמים בעולם שנעשה בעזרת בלנדר הוא המרגריטה הקפואה.
מכתשת קרח / דוקרן קרח

מכתשת קרח / דוקרן קרח

כלי המשמש לכתישת הקרח ושבירתו.

כלי מזיגה

פורר

פורר

מותקן על פיית הבקבוק ומסייע למזיגה נקייה וזריזה. קיימים סוגים שונים המורכבים מאטם וצינור, ולעיתים מלבד צינור המזיגה יש גם צינור לכניסת אויר לבקבוק.

פרה-מיקס

פרה-מיקס

מיכל פלסטיק ובראשו פורר, לאחסון ומזיגת תוספות נפוצות לקוקטיילים (כמו: מי סוכר, מיץ לימון,H&H , מיצי פירות וכו').

פותחנים

חולץ פקקי יין

חולץ פקקי יין

החולץ הבסיסי הנפוץ ביותר הוא זה שנקרא "חולץ מלצרים", והוא אחד הפשוטים ביותר. לחולץ סכין קטן שמיועדת לחיתוך הקפסולה (ה"צווארון" שמקיף את צוואר הבקבוק), הוא יציב ופשוט לתפעול. אם אתם לא רוצים חולץ כזה, ומעדיפים חולץ בעל שתי ידיות למשל, הקפידו שיהיה בעל סליל ולא בורג. הבורג חופר בתוך הפקק ומפורר אותו, במקום להחליק לתוכו ולתפוס בו כראוי. עובי הסליל צריך להיות כזה שיכנסו בו לפחות שני גפרורים, זה לצד זה. לאחרונה התבשרנו על סוג חדש של פותחן "מלצרים", שהוא הפוך – הוא חולץ בתנועת דחיפה, במקום משיכה.

חולצים שמבוססים על פטנטים אחרים – לוחיות מתכת דקות, משאבות ניפוח, ברגים פשוטים וכל מיני פטנטים אחרים יהיו, בסופו של דבר, יקרים יותר, יעילים פחות או שניהם. קיימים פותחנים מתוצרת Screwpull, שעובדים מצוין, אבל הבעיה של האחד – ה"סקרופול" המקורי – היא שהוא משרה תחושה פלסטיקית, למרות שבדגמים החדשים זה השתנה. השני, בעל הידית המיוחדת, מחירו הוא למעלה מ- 120 דולר. אם אתם פותחים המוני בקבוקים בכל ערב, פותחן כזה, שגם משחרר את הפקק באופן אוטומטי וגם בא כשהוא מצויד בסליל חלופי (הסליל מצופה טפלון, שנשחק עם זמן), שווה את ההשקעה. פותחנים דומים – שנקראים רביט או הודיני – מייבאת לארץ חברת "יש מיין", והם פועלים בצורה דומה לפותחני סקרופול
פותחן בקבוקים (פותחן בירה)

פותחן בקבוקים (פותחן בירה)

כלי זה נועד לפתיחת פקקי כתר לבקבוקי בירה או משקאות כלי, כלי חובה לכל ברמן.

כלי עבודה נוספים

סכיני בר

סכיני בר

חשוב מאוד שיהיה כמה סכינים בכול בר לביצוע הכנה למשקאות שונים
שלושה סכנים מומלצים:
סכין כרוור (Carver)
סכין שנל (Channel)
סכין זסטר (Zester)
וכמובן שכדי שיהיה גם קרש חיתוך.
כף פריזיאן

כף פריזיאן

כפית כדורית אל-חלד לחיתוך עיגולי פירות וירקות נהדר לעיטור קינוחים או במקרה שלנו הכנת עיטורים לקוקטיילים ומשקאות אחרים
כפית בר (כפית ערבוב)

כפית בר (כפית ערבוב)

כפית בר בעלת עיצוב ייחודי המבטיח כי תישאר בבר. בדרך כלל מדובר בכפית ארוכה ומסולסלת קצת.
מסחטת לימון

מסחטת לימון

רגילה או מסחטת "מלקחיים", נועדה כדי לבצע סחיטה של מיץ טבעי לקוקטיילים מסוימים.


קולפן קליפות הדר

קולפן קליפות הדר

רגילה או מסחטת "מלקחיים", נועדה כדי לבצע סחיטה של מיץ טבעי לקוקטיילים מסוימים.

אביזרי קישוט לקוקטיילים

סטיררים (בוחשנים)

סטיררים (בוחשנים)

רגילה או מסחטת "מלקחיים", נועדה כדי לבצע סחיטה של מיץ טבעי לקוקטיילים מסוימים.


קשים

קשים

יש מגוון רחב מאוד של קשים, אבל הדבר החשוב ביותר לזכור שהקש חייב להיות מותאם לכוס אשר מגישים בא את המשקה או הקוקטייל, הכוונה שבכוס לואו בול נגיש עם קש קצר.
כלי אחסון פלסטיים (Tappers)

כלי אחסון פלסטיים (Tappers)

לקישוטי קוקטיילים (שיפודי פירות, פירות פרוסים, זיתים, וכו'), לאבקות (סוכר, מלח, קפה לסוגיו, קוקוס, אגוז מוסקט טחון וכו') ולפיצוחים.
מגבת ידים אישית

מגבת ידים אישית

סמל וכלי חשוב לכול ברמן, המשמש לניקוי הבר ונמצא תמיד בכיס האחורי של המכנס של הברמן, בדרך כלל המגבת ממותגת עם משקה (בדרך כלל בירה) מוביל שהבר מוכר.
כוסות לברמנים